Gündem

Gündem Haberleri

Erdoğan Türk siyasi tarihine geçti: 28 Mayıs'ta 17’nci zafer

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Mayıs seçimlerinde oy oranlarını artırarak rakibi Kemal Kılıçdaroğlu'nun önünde yer alarak 17. zaferini ilan etti. Bu zafer, yerel ve genel seçimler de dahil olmak üzere kazanılan 17. zafer olarak tarihe geçti.

Hakan Bayrakçı'dan 28 Mayıs değerlendirmesi: Anketlerle bulduğumuz bir sonuçtu

Kamuoyu araştırmacısı Hakan Bayrakçı, Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarını değerlendirerek, "Ben çok şaşırmadım açıkçası. Çünkü anketlerle bulduğumuz bir sonuçtu" açıklaması yaptı

Erdoğan'ı tebrik eden Muharrem İnce'den muhalefete çağrı: Kafa yormaya davet ediyorum

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ikinci tura ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İnce, seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı tebrik etti ve muhalefete yönelik çağrıda bulundu.

Tanju Özcan, Kılıçdaroğlu'na seslendi: Onurunuzla, gururunuzla istifa ediniz

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 28 Mayıs cumhurbaşkanı seçimleriyle ilgili olarak sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Özcan, paylaşımında Kemal Kılıçdaroğlu'na teşekkür etti ve onun seçim değerlendirmesi yaptıktan sonra istifa etmesi çağrısında bulundu.

Rus senatör: Türkiye, kendi çıkarlarına bağlı bir dış politika sürdürecek, ABD hakimiyetine geri dönme konusundaki isteksiz

Rus Senatör Aleksey Puşkov, Türkiye'nin Erdoğan yönetimi altında dış güçlerin çıkarlarına değil kendi çıkarlarına bağlı bir dış politika izleyeceğini bildirdi: “Onun Türk toplumunun büyük bir kısmından aldığı destek, ABD hakimiyetine geri dönme konusundaki isteksizliğini gösteriyor."

Cumhurbaşkanlığı Seçimi ikinci tur: Depremin vurduğu 3 ilde Kılıçdaroğlu kaybetti

28 Mayıs'ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Seçimi'nin ikinci turunda Recep Tayyip Erdoğan ipi güğüsleyerek 13. cumhurbaşkanı seçildi. İkinci turda, 6 Şubat'ta depremin vurduğu Kahramanmaraş, Hatay ve Adıyaman'daki seçmen tercihlerinin ne yönde olduğu da merak konusu oldu.

Ümit Özdağ'dan, Erdoğan'ın 13. cumhurbaşkanı seçilmesi sonrası ilk açıklama

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Cumhurbaşkanı ikinci tur seçimi sonuçlarını değerlendirdi ve partisinin üzerine düşeni yaptığını belirtti. Özdağ, stratejik hataların taktiksel başarılarla düzeltilemeyeceğini bildirdi.

Oğan: Seçmenimiz bu oylar Sinan Oğan’a verilmedi diyenlerin heveslerini kursağında bıraktı

Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ilk turunda aday olan Sinan Oğan, Cumhur İttifakı'na desteğini açıkladığı seçimin ikinci turuna ilişkin "Kazanan Türk milliyetçileri, Atatürkçüler, Türk milleti ve Türk dünyası, kaybeden linç kültürü ile terör iltisaklı partiler ve onlara güvenenler olmuştur" mesajı verdi.

Saadet lideri Karamollaoğlu Erdoğan'ın 13. cumhurbaşkanı seçildiği ikinci turu değerlendirdi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 28 Mayıs'ta ikinci turu yapılan Cumhurbaşkanı seçimi sonucuna ilişkin bir açıklama yaptı.

DEVA lideri Babacan'dan 28 Mayıs değerlendirmesi: Tarihin doğru tarafında yer aldık

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Erdoğan'ın 13. cumhurbaşkanı seçildiği Cumhurbaşkanı ikinci tur seçiminin ardından açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu 11 ilde oy kaybetti

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda, birinci tur seçimlerine göre 11 ilde oy kaybetti. İşte o iller ve her iki turdaki oy oranları...

Erdoğan'ın 13. cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından ardından Millet İttifakı liderleri toplandı

Millet İttifakı'nı oluşturan siyasi partilerin liderleri, Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci tur sonucunu değerlendirmek üzere bir araya geldi.

Erdoğan balkon konuşmasını Beştepe'de yaptı: Kazanan sadece biz değil kazanan Türkiye'dir

Cumhurbaşkanı Seçimleri'nin ikinci turu sona erdi. Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na büyük bir fark atan Erdoğan, tarihi bir zafere imza attı. Seçim zaferinin ardından Üsküdar Kısıklı'da kendisini bekleyen vatandaşlara hitap eden Erdoğan, balkon konuşmasını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapmak üzere Ankara'ya geldi.  Erdoğan, Külliye'de vatandaşlara seslendi.

Erdoğan 28 Mayıs'ta her yerde oylarını artırdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan 28 Mayıs'ta yapılan Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde yurtiçi ve yurtdışında oy oranlarını artırdı. En çok Iğdır'da oylarını artıran Erdoğan; Erzurum, Çankırı, Karaman ve Kayseri'de de oylarını yükseltti

Dünyadan Erdoğan'a tebrik mesajı yağdı

Türkiye'de Cumhurbaşkanlığı Seçimi'nin ikinci turunda oy sayma işlemi devam ederken, henüz resmi sonuçlar açıklanmadı. Kesin olmayan sonuçlara göre Erdoğan'ın 13. cumhurbaşkanı olması kesinleşirken dünyadan tebrik mesajları gelmeye başladı.

Akşener: Erdoğan'ı tebrik ederim, umarım herkesin cumhurbaşkanı olur

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebrik eden Akşener, "Umarım kazanmışlık hırsı kendisinin gözünü yeniden kör etmez ve kendisine oy veren, vermeyen; herkesin cumhurbaşkanı olur" dedi. Akşener, "Milletimizin hiçbir mensubu seçim sonuçları üzerinden umutsuzluğa kapılmasın." ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu'ndan 28 Mayıs seçim sonuçlarına ilişkin ilk açıklama: Yürüyüşümüz sürüyor ve buradayız

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, 13. cumhurbaşkanının belli olduğu 28 Mayıs seçimlerinin geçici sonuçlarının belli olmasından sonra kameraların karşısına çıktı.

Bahçeli'den 28 Mayıs seçimlerine ilişkin ilk değerlendirme: Türk milleti bugün tarih yazmıştır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 13. cumhurbaşkanının belirlendiği seçimlerde geçici sonuçların belli olmasının ardından partisinin genel merkezinde kameraların karşısına çıktı.

Erdoğan seçim sonuçlarının belli olmasıyla Kısıklı'da 55 bin kişiye seslendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçici seçim sonuçlarının belli olmasından sonra Kısıklı'da konuştu

Toplam 11448 haber.