Ekonomi

Ekonomi Haberleri

TBB, SPK ve BDDK: Bankacılık sektörü siyaset üstü tutulmalı

Türkiye Bankalar Birliği, SPK ve BDDK, eşzamanlı bir açıklama yaparak bankacılık sektörünün tüm yükleri karşılayabilecek güçte olduğunu ve bankacılığın siyaset üstü tutulması gerektiğini bildirdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati'den bankacılık sektörü konusunda açıklama

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, bankacılık sektörüyle ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: "Biz gecelik faizlerin yüzde 7500'leri bulduğu, batık banka krizleri nedeniyle insanların hayatlarının bittiği bir enkazı devraldık. 21 yılda oluşturduğumuz güçlü ekonomik altyapı ve bankacılık sistemi sayesinde nice zorlukları aşarak güçlenerek çıktık."

'Asgari ücret en az 9 bin 350 lira olsun' önerisi

Öz Ağaç-İş Sendikası Genel Başkanı Tuncay Dolu, asgari ücretin en az net 9 milyon 350 lira olması gerektiğini bildirdi.

Avrupa'nın lüks otellerine Türk imzası

Türk mimarlar, Avrupa'nın birçok ülkesine Türk işçiliğini ve mimari tasarımlarını ihraç ediyor.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Artvin'de okul açılışına katıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Artvin'de TOBB tarafından yaptırılan Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi'nin açılışını gerçekleştirdi.

Hatay'da istihdam protokolü imzalandı

Hatay Büyükşehir Belediyesi ile uluslararası bir havacılık servis ve eğitim firması ile arasında istihdam projesi başlatılarak anlaşma imzalandı.

İstanbul'da tezgahlarda palamut bolluğu

İstanbul'da balık tezgahları palamutla doldu, fiyatlar yarı yarıya düştü.

Türkiye ve Almanya arasındaki ticari ilişki Kocaeli'de gelişecek

Kocaeli'de Türkiye-Almanya Yatırım ve İş Birliği Günü toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Almanya ile olan dış ticaretimizde Kocaeli 4. sırada. Türkiye'deki illeri sıraladığınızda Kocaeli 4. sırada geliyor. Bugün bizlerde o ortaklıklarımızı geliştirmek ve daha iyisini yapmak için bir aradayız dedi.

Akçakoca'da sezonun ilk hamsisi tezgahtaki yerini aldı

DÜZCE (İHA) – Düzce'nin Akçakoca ilçesinde denize açılan balıkçılar sezonun ilk hamsisiyle limana döndü.

Borsa ilk yarıda düştü

Borsa İstanbul, günün ilk yarısında yüzde 0,59'luk değer kaybetti.

Türkiye'nin en ucuz salkım domatesi Aziziye'de

Aziziye Belediyesi'nin üretimini jeotermal destekli seralarda yaptığı Ilıca domatesi, piyasalara renk katmaya devam ediyor.

Emobilite şarj teknolojisinin geliştirilmesi için E-MOD kuruldu

Emobilite şarj teknolojisinin geliştirilmesi için enerji sektöründe faaliyet gösteren sektör liderlerin bir araya gelmesiyle Emobilite Operatörleri Derneği (E-MOD) kuruldu. Derneğin başlıca amacı ülke çapında elektrikli araç kullanımının artırılmasına ve elektrikli araç şarj istasyon ağı ve alt yapısının, elektrikli araç şarj hizmetinin gelişimine katkıda bulunmak olarak belirlendi.

Dünyada gaz krizi kapıda, o ilçeden binlerce soba sipariş ediyorlar

Bolu'nun Mudurnu ilçesinde 50 metrekarelik dükkanında imal ettiği pelet sobaları dünyanın çeşitli ülkelerine ihraç eden demir ustası İsmail Atlı (57), 'Dünyadaki gaz krizinden sonra sobalarımıza rağbet daha çok arttı. Fransa, Almanya, Ukrayna, Lübnan, Romanya'dan teklif var. Siparişlere yetişemiyorum' dedi.

Türk ev aletleri devinden 120 ülkeye ihracat

1972 yılında Kayseri'de kumbaralı telefon üretimiyle sektöre adım atan ve sonraki yıllarda gelişimini sürdüren Kumtel, e-ihracat platformu TurkishExporter ile yeni pazarlarda birçok müşteriye ulaşırken, bugün 120'den fazla ülkeye ihracat yapıyor.

70 yıllık NGS hayali Türkiye-Rusya işbirliğiyle gerçekleşiyor

Türkiye'nin ilk nükleer santrali olma özelliği taşıyan Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin ilk ünitesinin gelecek yıl faaliyete geçmesi planlanıyor.

Tek umutları olan köy onları yeniden hayata bağladı

Gaziantep'te boya ve dekorasyon işi yaparken iflas eden Ali Özkan Öğüç, hibe programından yararlanarak aldığı 17 küçükbaş hayvan ile yeniden ticarete tutundu. Hayvanların sayısı her geçen gün artan 5 kişilik Öğüç ailesi şimdi ise kendilerine yetecek kadar bir gelirin sahibi oldu.

Okulların açılması elektronik ürünlere olan talebi arttırdı

Okulların açılması teknolojik ürün satışlarını artırdı. Okula dönüş döneminde tüketicilere farklı imkanlar sunan MediaMarkt'ın dizüstü bilgisayarların satışlarında önceki haftalara oranla yüzde 25'in üzerinde, çocuk saatlerinin satışlarında ise 2 katına yakın bir artış yaşandı.

Sivri ve kıl biber üreticisi bu sene fiyatlardan memnun

Bilecik'te bin 700 dekar üretilen sivri ve kıl biberde bu yıl 2 bin 500 tok rekolte elde edilirken, bu yıl üretici fiyatlardan memnun olduğunu söyledi.

Borsa haftaya yatay başladı

Borsa, haftaya yüzde 0,05'lik düşüşle başladı.

Toplam 4779 haber.