TFF başkan adayı Prof. Dr. Sebahattin Devecioğlu'ndan futbolun paydaşlarına sitem

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkan adayı Prof. Dr. Sebahattin Devecioğlu 15 Haziran 2023 tarihine kadar adaylık süreci devam ederken başka adaylar yokmuş gibi davranan Türk butbolunun paydaşlarına sitem geldi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkan adayı Prof. Dr. Sebahattin Devecioğlu 15 Haziran 2023 tarihine kadar adaylık süreci devam ederken başka adaylar yokmuş gibi davranan Türk butbolunun paydaşlarına sitem geldi.

Devecioğlu "Değerli Türk futbolu ailesi" hitabıyla yazılı açıklama yayımladı.

TFF başkan aday adaylığımızını ve projelerini10 Mayıs'ta herkesten önce açıkladığını dile getiren Devecioğlu şanları kaydetti:

"Aday olma ve Seçime katılmak için İmza toplama sürecimizi hiçbir kulübe zarar vermemek amacıyla kanun ve statü gereği 06 Haziran 2023 tarihinde yayınlanan Genel Kurul Kararı'nı bekleyerek başlatmamız gerektiğine inanıyoruz. Bu süreç 15 Haziran Saat 17:00 kadar devam edecektir. TFF statüsüne göre, 22 Haziran 2023 tarihinde yapılacak olan Seçimli Olağan Genel Kurul toplantısından 7 gün önce, yani 15 Haziran 2023 tarihine kadar Adaylık Başvuru süreci devam ederken, Kulüpler Birliği Vakfı'nın 12 Haziran 2023 tarihli son toplantısında bir kulübümüzün toplantıya katılmaması ve 2 kulübümüzün çekimser olduğu belirtilmiş ve kulüplerin temayülünün "Mevcut Yönetimin Devamı" şeklinde olduğu ifade edilmiştir.

15 Haziran 2023 tarihine kadar Adaylık süreci devam ederken, Türk futbolunun Paydaşları ve Mevcut TFF yönetiminin başka adaylar olduğunu göz ardı ederek, diğer aday olacak kişilere Projelerini sunma fırsatı ve imkanı vermemesi, farkında olmadan Türk futbolunun gelişimine zarar vermektedir. İnancımız odur ki; birçok kulüp ve delege zarar görmemek ve mevcut yönetimle kötü ilişkilere girmemek adına doğal olarak sessiz kalmakta ve tarafını belli etmemektedir. Bizler bu durumu paydaşlar adına normal karşılamaktayız. Ancak, demokratik yarış için şartların oluşturulmasından yanayız. Bizim için önemli olan; 2023 yılında 100. yaşını kutlayacak olan Türk futboluna, yeni yüzyılda yeni bir Misyon ve Vizyon kazandırmak, akademik gelişimine katkıda bulunmak ile birlikte Türk futbolunu daha iyi bir seviyeye taşımak, rekabet gücünü ve marka değerini artırmak için hep birlikte çalışmak ve Türk futbolunu hep birlikte yönetmektir. Bunu başarmak için sonuna kadar var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Futbol kamuoyuna saygılarımla."

TFF başkan adayı Prof. Dr. Sebahattin Devecioğlu'ndan futbolun paydaşlarına sitem

Sebahattin Devecioğlu kimdir?

Sebahattin Devecioğlu, 1968 yılında Elazığ'da doğmuş olan bir profesör ve akademisyendir. İlk, orta ve lise eğitimini memleketinde tamamlamıştır. Lise yıllarında futbol oynamış olan Devecioğlu, 1986 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümüne girmiştir. Devecioğlu, 1990 yılında Futbol İhtisas Dalı'ndan mezun olmuştur.

Devecioğlu, 2008-2009 sezonunda Elazığspor Kulübü'nde yöneticilik yapmış ve çeşitli dönemlerde divan başkanlığı görevini üstlenmiştir. Ayrıca, 2019 yılında Elazığspor Kayyım Başkanı olarak görev yapmıştır.

Devecioğlu, birçok makale ve kitap çalışmasına imza atmıştır ve spor yönetimi ve ekonomisi konularında internet portalları kurmuştur. Spor bilimleri alanında çok yönlü bir akademisyen olan Devecioğlu, Türkiye Okçuluk Federasyonu, Judo Federasyonu, Oryantiring Federasyonu ve Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu kurullarında da görev almıştır. Devecioğlu 10 Mayıs 2023 tarihinde TFF Başkanlığına adaylığını açıklamıştır.

Bakmadan Geçme