Dünya

Dünya Haberleri

Cep telefonunun elinden alınmasına kızan öğrenci yatakhanede yangın çıkardı: 19 ölü

Guyana'da bir okul yatakhanesinde çıkan yangında 19 öğrenci hayatını kaybetti.

Kraliçe II. Elizabeth'in cenaze töreni düzenleniyor

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in cenaze töreni başkent Londra'daki Westminster Abbey'de başladı. Yaklaşık 500 hükümet temsilcinin katıldığı törende 2 bin kişi yer aldı.

Rusya'dan nükleer santral yakınına füze saldırısı

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Rusya'nın, Mikolayiv bölgesinde bulunan Pivdennoukrainsk Nükleer Santrali yakınına füze saldırısı gerçekleştirdiğini duyurarak, Çok geç olmadan durdurmalıyız dedi.

Nükleer santral, Rus kentini sanayi merkezine dönüştürdü

Rusya'nın Sosnovy Bor kentine 49 yıl önce inşa edilen Leningrad Nükleer Santrali, kenti büyük ölçüde geliştirerek sanayi merkezine dönüştürdü.

Azerbaycan'da Ermenistan askerlerinin yerleştirdiği mayınlar temizleniyor

Ermenistan askerleri tarafından Azerbaycan topraklarına yerleştirilen mayınların bir kısmının bulunarak etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Emine Erdoğan'a ABD'de 'Uluslararası Müslüman Kadınlar Başarı ve Topluma Katkı Ödülü'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, ABD Müslüman Örgütler Konseyi (USCMO) tarafından New York'ta düzenlenen törende, sosyal projeler, eğitim, çevre ve insani yardım alanlarında Müslüman kadınlara verilen Uluslararası Başarı ve Topluma Katkı Ödülünü aldı. Tören sonrası konuşma yapan Emine Erdoğan, Türkiye'nin insani yardım tecrübesi, bir dış politikadan çok daha fazlasıdır dedi.

SpaceX'in Falcon 9 roketi 54 Starlink uydusunu daha yörüngeye gönderdi

ABD merkezli uzay taşımacılığı şirketi SpaceX, 5 günlük gecikmenin ardından 54 Starlink uydusunu daha Falcon 9 roketi ile yörüngeye fırlattı.

Filistinli çiftçi ağaç dikmek isterken arkeolojik keşif yaptı

Filistinli çiftçi Süleyman Al Nabaheen, ağaç dikmek için kazı yaptığı esnada Bizans dönemine ait üzerinde kuş ve çeşitli hayvanların bulunduğu mozaikler keşfetti.

Tayvan'daki 6.9'luk depremin bilançosu netleşiyor: 1 ölü, 79 yaralı

Tayvan'ın Taitung kenti yakınlarında dün meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki depremde 1 kişi hayatını kaybetti, 79 kişi de yaralandı.

Japonya'daki Nanmadol Tayfunu'nda 1 kişi öldü

Japonya'da etkili olan Nanmadol Tayfunu nedeniyle 1 kişi hayatını kaybetti, yaralananların sayısı 69'a yükseldi. Ülkede 8 milyon kişiye tahliye çağrısı yapıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Yunus el-Menfi ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) 77. Genel Kurulu nedeniyle bulunduğu New York'ta Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Muhammed Yunus el-Menfi ile Türkevi'nde bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'li Senatör Coons'u kabul etti

Birleşmiş Milletler (BM) 77. Genel Kurulu nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) New York şehrinde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'li Senatör Chris Coons'u Türkevi'nde kabul etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Türkiye ve ABD'nin, iki güçlü stratejik ortak ve 70 yıllık müttefik olarak, aralarında çözemeyeceği hiçbir sorun yoktur'

BM 77. Genel Kurulu görüşmeleri nedeniyle bulunduğu ABD'nin New York şehrinde temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi tarafından düzenlenen programda yaptığı konuşmada, 'Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri'nin, iki güçlü stratejik ortak ve 70 yıllık müttefik olarak, aralarında çözemeyeceği hiçbir sorun yoktur. Millî güvenliğimizi ilgilendiren meselelerde bazı görüş ayrılıkları yaşasak da birçok bölgesel ve küresel meselede benzer tutumlara sahibiz' dedi.

Kraliçe Elizabeth için yapılan saygı duruşu sırasında çanları çalmayan Big Ben'e soruşturma

Hayatını kaybeden Kraliçe II. Elizabeth'in onuruna ülke genelinde 1 dakikalık saygı duruşu yapıldığı sırada tarihi saat kulesi Big Ben'in çanlarının çalmaması nedeniyle acil olarak soruşturma başlatıldı.

Kraliçe II. Elizabeth'in onuruna İngiltere'de 1 dakikalık saygı duruşu

Hayatını kaybeden Kraliçe II. Elizabeth'in onuruna ülke genelinde 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı.

ABD Başkanı Biden, Kraliçe II. Elizabeth'in cenazesine katılmak üzere İngiltere'de

ABD Başkanı Joe Biden ve eşi Jill Biden, Kraliçe II. Elizabeth'in cenazesine katılmak üzere İngiltere'nin başkenti Londra'ya geldi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Japonya'nın Nagoya kentinde Türk vatandaşlarıyla buluştu

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Japonya'daki ikinci durağı olan Nagoya kentinde Türk vatandaşlarıyla buluştu.

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi: 'Dağlık Karabağ sorununda ve diğer tüm konularda Ermenistan'ın yanında olduk'

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, 'Dağlık Karabağ sorununda ve diğer tüm konularda Ermenistan'ın yanında olduk' dedi.

Kosta Rika'da otobüs kazası: 9 ölü, 30 kayıp

Kosta Rika'da şiddetli yağışların neden olduğu toprak kayması sonucu yaşanan otobüs kazasında en az 9 kişi hayatını kaybetti, 30 kişi ise kayboldu.

Toplam 2956 haber.