Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizim rakibimiz rehavettir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Keçiören'de Sivil Toplum Kuruluşları Buluşması'nda açıklamalar yaptı.

(AKAJANS) - Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Keçiören'de Sivil Toplum Kuruluşları Buluşması'nda açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan mesajlar şöyle:

"Keçiörenli kardeşlerimiz dualarıyla zaten hep yanımızdaydı. Bu dik duruşlarıyla beraber Keçiören'in pazar gününe aynı dik duruşuyla hazırlandığını görüyorum. Keçiören pazara hazır mı? Kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Ben size inanıyorum ve pazar günü bay bay Kemal'e gereken dersi vereceksiniz.

Türkiye ortalamasının üzerinde bir oranla bize destek veren Keçiörenli kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Dün Sivas'taydık ve 100 bin kişi vardı. Parlamentoda 323 milletvekiliyle Cumhur İttifakı bir zemin oluşturdu. Yani yasama organı olarak Cumhur İttifakı olarak biz varız. Milletimiz Cumhur İttifakı ile yola devam dedi. Milletimiz o eski günlere geri dönme teklifini reddetti. 21 yılı farklı bir şekilde devam ettireceğiz. Farklı bir şekilde Türkiye Yüzyılı'nı kuracağız.

Hesap uzmanı ya bay bay Kemal. Bir puanla ondan yaklaşık 40 milletvekilini aldılar. Bu nasıl bir hesap. Kardeşim bunlar talimatı nereden alıyor Kandil'den alıyor? Biz nereden alıyoruz, biz Allah'tan alıyoruz milletimizden alıyoruz. Bizim farkımız bu. Ne diyor bay bay Kemal? Londra'dan 300 milyar dolar getirecekmiş. Ya sen hesap uzmanı olsan ne yazar. Bunlar otellerin lobilerinde IMF komiserleri ile görüştüler. Bu görüşmelerde bize tavsiye de bulundular. IMF'den borç alın dediler. Biz ne dedik hayır dedik.

"Meclis'te oluşan tabloyu güçlendirerek 28 Mayıs'a taşımamız gerekiyor. Yasama ile yürütmenin uyum içinde çalışması çok önemli. Hizmetlerde bir aksama yaşanmaması için çok önemli. Türkiye eskiden devlet organları arasındaki çatışmalardan çok çekti. İstikrarsızlığın bedelini tüm Türkiye ödedi. Esnafımız iş yapamadı. Turizmcimiz iş yapamadı.

Unutmayın 28 Mayıs'ta bizim rakibimiz asla CHP Genel Başkanı değildir. Bizim rakibimiz rehavettir. Sandıklara giderek oyumuzu kullanacak, irademizi göstereceğiz. Rehavete kapılmak yok. Zaten öndeyiz diyerek zafer sarhoşluğuna izin vermeyeceğiz."

"Pek çok algı baonunun patlamasına şahitlik ettik"

"14 Mayıs'ta sadece Türk demokrasisinin gücünü görmedik pek çok algı balonunun patlamasına da şahitlik ettik. Tüm siyasi partilerden vatandaşlarımız olgunluk içinde oyunu kullandı. Türk milleti rekor bir oranla iradesini ortaya koydu."

"Bunların milliyetçiliği de sahte"

"Benim vatansever tüm kardeşlerim inanıyorum ki pazar günü bunlara gereken dersi sandıkta verecektir. Ya bay bay Kemal sen ne zaman milliyetçi oldun. Bunlar böyle akşam başka sabah başka. Bunların her işleri gibi vatanperverliği de milliyetçiliği de sahte. Doğu'da PKK'ya çiçek atıp Ankara'da vatan millet diyerek kimseyi kandıramazlar."

Hemşehri Buluşması'nda konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mamak'taki Hemşehri Buluşması'nda yaptığı açıklamada da şu mesajları verdi:

"Ankara 15 Temmuz gecesi gösterdiği kahramanlıkla nesillere aktarılacak bir destan olarak tarihimizde yerini aldı.

Siyasi hayatımızın her döneminde olduğu gibi bugün de sözümüz yine milletimizedir. Yarın da öyle olacak. Seçimdeki rakibimiz CHP Genel Başkanı ne yapıyor? CHP Genel Başkanı özerklik diyerek, Selahattin Demirtaş'ı serbest bırakacağını söyleyerek sözünü Kandil'e söylüyor. CHP Genel Başkanı Türkiye'nin büyümesinden ve güçlenmesinden rahatsız olan odaklara mesaj veriyor. CHP Genel Başkanı kendisine açılan krediyi yanlış yollara saparak heba etti."

"Eserlerimizle hizmetlerimizle devam ediyoruz"

"Yeni yönetim sistemimizin ilk Cumhurbaşkanı olarak, İzmir-İstanbul arası 7 buçuk saatti. 3 saate kim indirdi? Biz biz. Sen İzmir milletvekilisin İzmir belediyesi sizde. Ne yaptınız İzmir için? Ankara'da eğitime bakın AK Parti var. Sağlığa bakın AK Parti var. Bilkent'i kim yaptı? Şehir hastanesine bakın. Eserlerimizle hizmetlerimizle devam ediyoruz.

28 Mayıs acılarımızdan ders aldığımız ve zaferlerimizden gurur duyduğumuz bir gün olsun. 85 milyonun her birinin geleceğine ışık tutuyoruz. Siz gençler hangi istikameti gösteriyorsanız oraya doğru yürüyoruz. En büyük düşmanımız rehavet ve zafer sarhoşluğudur. Biz sandığı boş bırakırsak gelir biri o boşluğu doldurur. Biz asla istismar siyaseti yapmadık. Hele hele yalan siyaseti hiç yapmadık."

"1 milyon mülteciyi evine gönderme çalışmalarımız sürüyor"

"Ellerinde binlerce insanın kanı olan terör baronlarının her gün desteklerini beyan ettiği birine benim ülkem teslim edilir mi? Gençlerimizin keskin zeka ürünü olan bir video üzerinden olmadık hakaretler yağdıran birine ülke teslim edilir mi? Kardeşlerim terörle mücadelede bizimle aşık atmaya hiçbirisinin gücü yetmez.

Biz ihanet şebekesi değiliz ensarız. Muhacirlere de o şekilde yaklaşıyoruz. 500 bin civarında mülteciyi Suriye'nin kuzeyindeki briket evlere göndermeye başladık. 1 milyon mülteciyi iskan edeceğimiz konutların yapımı da devam ediyor."

Sosyal medya paylaşımı

Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya hesabı aracılığıyla yaptığı paylaşımda da şunları kaydetti: "Milletimiz 14 Mayıs’ta, koltuk paylaşımı üzerine kurulu; kavgasız, gürültüsüz, hilesiz-hurdasız günleri geçmeyen koalisyon masasına onay vermemiştir. Ülkemizi 3 ayda, 5 ayda, 8 ayda bir hükûmetlerin değiştiği eski kaotik günlerine geri döndürme tekliflerini reddetmiştir. İktidara giden yolu millî irade yerine Kandil’de ve Pensilvanya’da arayanlara kırmızı kart göstermiştir. Ekonomisini Londra’daki tefecilere ve IMF komiserlerine teslim etmek isteyenlere 'hadi oradan' demiştir. Yabancı dergi kapakları üzerinden kendisine parmak sallayan güçlere teslim olmayacağını böylece ilan etmiştir. Mecliste çoğunluğu 323 milletvekiliyle Cumhur İttifakı’na vermesi hem güvenin göstergesi hem de irade beyanıdır. 14 Mayıs’ta 'İstikrar Sürsün, Türkiye Büyüsün' diyen tüm vatandaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Meclis'te oluşan bu tabloyu daha da güçlendirerek 28 Mayıs’a taşıyacağımıza inanıyorum."

Bakmadan Geçme