• Haberler
  • Gündem
  • Devlet Bahçeli: CHP'de sınıf arkadaşım devam etmezse Ekrem'e karşı Özgür derim

Devlet Bahçeli: CHP'de sınıf arkadaşım devam etmezse Ekrem'e karşı Özgür derim

CHP'deki kurultay tartışmalarını değerlendiren MHP lideri Devlet Bahçeli, 'CHP'de sınıf arkadaşım devam etmezse Ekrem'e karşı Özgür derim' mesajı verdi.

Cumhur İttifakı'nın ikinci büyük ortaığı MHP'nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli, olağanüstü toplanan TBMM Genel Kurulu çıkışında gazetecilere açıklama yaptı. Bahçeli, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan "sınıf arkadeşım" olarak bahsetti. Bahçeli, "CHP'de sınıf arkadaşım devam etmezse Ekrem'e karşı Özgür derim" mesajı verdi.

TBMM Genel Kurulu, CHP'nin önerisi üzerine KDV ve ÖTV oranlarının yükselmesi ve temel ihtiyaç ürünlerindeki fiyat artışı nedeniyle oluşan sorunlara çözüm bulunması amacıyla bir genel görüşme açılmasına ilişkin önergesini görüşmek için olağanüstü toplandı. CHP'nin 'genel görüşme' önerisi Genel Kurul'da kabul edilmedi, TBMM 1 Ekim'de toplanmak üzere tatile girdi.

Bahçeli, TBMM Genel Kurulu çıkışında gazetecilere açıklama yaptı.

Genel kuruldaki görüşmeleri değerlendiren Bahçeli, CHP Grup Başkanı Özgür Özel'in heyecanlı bir konuşma yaptığını dile getirerek bu partide gerçekleşecek muhtemel bir genel başkan değişiminde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na karşı Özgür Özel'i destekleyeceğini bildirdi.

Bahçeli şöyle konuştu:

 "Özgür Bey'in konuşması çok heyecanlı yapılmış bir konuşma. Aynı zamanda kongre konuşması havasındaydı. Kongre konuşmasına benzer bir konuşma usulüyle. O bakımdan kendi kendime sordum; CHP'de sınıf arkadaşım devam etmezse Ekrem'e karşı Özgür derim."

Bakmadan Geçme